Počasí Dnes °C
Odbor životního prostředí a zemědělství
Úvodní stránka > Krajský úřad > Odbor životního prostředí a zemědělství > Liberecký kraj realizuje druhou etapu ošetření významných alejí
Liberecký kraj realizuje druhou etapu ošetření významných alejí

Liberecký kraj realizuje druhou etapu ošetření významných alejí

22. 8. 2017

Liberecký kraj nechá ošetřit dvě významné aleje. Obnovy se dočká stromořadí z Albrechtic na Vítkov a z Kamenického Šenova na Slunečnou. Oba projekty byly podpořeny v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020 a Liberecký kraj tak na ošetření alejí obdrží dotaci až do výše 3,7 mil. Kč.

 

V lokalitě Albrechtice – Vítkov, která se nachází v těsné blízkosti zpevněné komunikace mezi obcemi Albrechtice u Frýdlantu a Horní Vítkov, dojde ke stabilizaci, ošetření a k dosadbám stromů. Téměř čtyřkilometrovou alej tvoří 552 stromů, především javorů a jasanů. „Kořenové náběhy jsou zde prakticky součástí komunikace, proto je potřeba ošetření stromů,“ vysvětluje Radka Loučková Kotasová, radní resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Alej Kamenický Šenov – Slunečná se nachází podél silnice mezi obcemi Kamenický Šenov a Slunečná. Realizací projektu dojde ke stabilizaci, ošetření a k dosadbám 118 stromů v aleji, kterou tvoří hlavně jírovce, javory a jasany.

„V současné Liberecký kraj přijímá nabídky na zpracovatele ošetření alejí. Samotné práce by měly začít na podzim letošního roku a skončí na jaře 2018,“ dodává radní Radka Loučková Kotasová.

Bc. Žitná (Dědková) Markéta
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
485226324 / 739541624

rss

Zpracovávám...