Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Děti se seznamují s přírodou a myslivostí. I díky podpoře kraje

10. 06. 2022

Kdo je to myslivec a co je to myslivost? Jaká je myslivecká hantýrka? Jak se v přírodě chovat a co v ní naopak nedělat? Na tyto a mnohé další otázky odpovídá projekt pro děti ze základních škol, který uchystal myslivecký spolek Boženice z Hodkovic nad Mohelkou. Podpořil jej i Liberecký kraj.

Nese název Výpravy za myslivostí. „Často se setkáváme s tím, že lidé mají na myslivce negativní názor. Těmito aktivitami bychom to už u dětí v útlém věku rádii změnili. Chceme jim přiblížit myslivectví, přírodu a především její ochranu. Projekt se dělí na dvě části, teoretickou a praktickou. Na podzim jsem s dětmi absolvovala workshopy ve škole. Na to, co se tam dozvěděly, navazuje nyní výlet do přírody, během něhož si prověří, jestli si z našeho podzimního povídání něco zapamatovaly. Na trase plní úkoly a spolu si povídáme o přírodě, o životě zvěře, o ekologii a dalších souvisejících tématech,“ uvedla Jana Volfová, předsedkyně spolku Boženice.

Jde o pilotní projekt, který spolek spustili v loňském roce. „Začínáme pozorovat, že o něj začíná být velký zájem. Kromě radostínské školy ještě máme rozpracovanou školu v Jenišovicích a jednáme se školou v Hodkovicích nad Mohelkou. V trochu jiné formě nabízíme tento projekt také v domech seniorů,“ uzavřela Volfová.

„Je důležité měnit pohled veřejnosti na myslivost. Myslivci jsou zastřeni mrakem zkreslení, v dnešní době jsou dobře obhajitelné minimálně dvě funkce myslivosti. Jedná se o regulaci počtu zvěře v urbanizované krajině bez dostatku dravců a šelem. Druhá funkce je udržování dobrého zdravotního stavu zvěře. Ovšem zájem mladých o myslivost klesá a je potřeba vysvětlovat o čem tento obor lidské činnosti skutečně je a má být,“ dodal Václav Židek, radní pro životní prostředí a zemědělství.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

nemáme peníze, tedy za co sekat

Zadejtevcbcvb text

ghjhgjghjh

Zadejte text