Dny GIS v Krajské vědecké knihovně v Liberci končí 21. listopadu

20. 11. 2013

GIS – již třinácté Dny GIS Liberec letos skončí po třech dnech 21. listopadu 2013 ve 13. 30 hodin Krajské vědecké knihovně, Rumjancevova ulice, v Liberci.

Slavnostního zahájení za účastni organizátorů, za LK pozdravil přítomné náměstek hejtmana LK Josef Jadrný, začalo 19. listopadu 2013 ve velkém přednáškovém sále knihovny.

„Akce je zaměřena na popularizaci geografických informačních systémů, tedy moderní technologií pro vytváření a správu geografických dat, na základě nichž se tvoří nejen mapy tištěné či elektronické, ale i specifické analýzy různých oblastí života,“ řekla Irena Košková
správkyně GIS a mapových serverů životního prostředí KÚ LK.

Dny GIS Liberec podle ní nabízejí možnost vyzkoušet si a prohlédnout, kde všude dnes GIS nachází uplatnění, ať již je to oblast cestovního ruchu, krizového řízení nebo územního plánování. Svá stanoviště zde budou mít Liberecký kraj, Statutární město Liberec, Technická univerzita v Liberci, Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec za přispění dalších organizací jako jsou Dětská televize Liberec, Česká geologická služba či ArcData Praha. „Jen pro úplnost dodávám, že Dny GIS v Liberci se mohou chlubit tím, že jsou největší, nejdelší a nejrozsáhlejší akcí svého druhu v České republice,“ doplnila správkyně GIS.

Dopolední program je jako obvykle vyhrazen pro žáky základních a středních škol, kteří se v rámci hodinových bloků budou moci seznámit s geografickými informačními systémy. I v letošním roce je přihlášeno více než 600 žáků, nejen z libereckých škol.

Odpolední program se pak v uplynulých dvou dnech konaly a přednášky pro veřejnost.

Vstup je zdarma!

Bližší informace o akci naleznete na http://www.dnygis.cz.

ČTVRTEK 21. 11.

8:30 - 9:45  program IZS, státní správu a samosprávu

9:45 - 13:30  program pro školy po jednotlivých blocích

DOPROVODNÝ PROGRAM