ať víme, jak to na našem webu žije?

Kogenerační jednotka v Liberci - Františkově slavnostně zahájila zkušební provoz

28. 04. 2013

Změna systému zásobování teplem sídlišti v Liberci - Františkově přinesla zkrácení parních rozvodů a snížení ztrát téměř o třetinu. Projekt za téměř 90 milionů korun na společnou výrobu elektřiny a tepla umožní Teplárně Liberec nejlépe využít energii obsaženou v zemním plynu.

Kotelnu v závěru minulého týdne slavnostně otevřeli zástupci obou akcionářů – MVV Energie a Statutárního města Liberec. Setkání se zúčastnil také náměstek hejtmana LK  pro resort životního prostředí a zemědělství Josef Jadrný (SZ).

Veřejnosti bude nová kotelna představena v průběhu letních měsíců, až bude stavba kompletně dokončena. Z nové kotelny už dnes proudí teplo do tří výměníkových stanic efektivnějším horkovodním potrubím. Teplárna zajišťuje v této oblasti dodávky tepla a teplé vody pro téměř 1200 františkovských domácností, mateřskou, základní a střední školu a také pro Dům seniorů. Kotelna podléhá přísné kontrole a její provoz má minimální vliv na hlukovou a imisní situaci na Františkově.