Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Komise soutěže Výrobek roku hodnotila více než sto vzorků

17. 06. 2021

Více než stovku pochoutek rozličných chutí a vůní s jasným regionálním původem dnes hodnotila komise soutěže Výrobek roku Libereckého kraje 2021. Výsledky budou zveřejněny v rámci programu již tradiční srpnové akce Krajské dožínky.

Potraviny rozdělené do devíti kategorií dnes hodnotila komise složená z členů Výboru životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje. Kromě chuti, vůně, vzhledu a obalu se při hodnocení zohledňuje i původ surovin a výrobní proces. Zejména s hodnocením dvou posledních ukazatelů komisi pomáhaly také odbornice z potravinářství Ing. Alice Bolechová z liberecké Střední školy gastronomie a služeb a Mgr. Eva Štrosnerová ze Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant. Návrh hodnocení v kategorii příznivý vliv na zdraví předložila komisi doc. MUDr. Jolana Rambousková, CSc. z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

„Rád bych poděkoval všem členům komise, celému organizačnímu týmu, a především místním výrobcům potravin. Opět se ukázalo, že kvalitních potravin z našeho regionu stále přibývá. Navíc spotřebitel má záruku, že jsou vždy čerstvé a chuťově výborné,“ řekl Václav Židek, radní resortu životního prostředí a zemědělství.  

Hodnocené výrobky z kategorie Masné výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Pekařské výrobky, Cukrářské výrobky, Alkoholické nápoje, Nealkoholické nápoje, Ovoce a zelenina, Biopotraviny a Ostatní si můžete prohlédnout na facebookovém profilu s názvem Výrobek roku Libereckého kraje, kde je také můžete sami podpořit a lajkovat. Produkty budou postupně představovat i krajské webové stránky Liberecký kraj sobě www.lksobe.cz.

Výběr hodnotitelské komise bude představen na slavnostním vyhlášení během Krajských dožínek, které se budou konat 28. srpna 2021 ve Vesci u Liberce.

Mgr. Andrea Fulková
vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549

nemáme peníze, tedy za co sekat

Zadejtevcbcvb text

ghjhgjghjh

Zadejte text