Kraj podporuje vodohospodářskou infrastrukturu

Šírová Květa

podpora odborného vzdělávání, administrace portálu EDULK.cz

• 04. 10. 2017 12:25
  • Zdravotnictví

V letošním roce Liberecký kraj vydá na podporu vodohospodářské infrastruktury v kraji částku ve výši 23.071.761,78 Kč. Finanční prostředky plynou z Fondu ochrany vod v rámci Programu vodohospodářských akcí, který byl vyhlášen v březnu tohoto roku.

„Rada Libereckého kraje na svém včerejším jednání schválila druhou vlnu projektů z letošního vyhlášeného programu ve výši 6.672.000 korun. Jde o devět projektů, jejichž předmětem je zpracování projektových dokumentací na výstavbu vodovodů či kanalizací nebo samotná realizace výstavby kanalizace ve městě Osečná či výstavba vodojemu v Dolních Štěpanicích,“ vysvětlil radní Löffelmann.

Účelem Programu vodohospodářských akcí je obnova a modernizace stávající vodohospodářské infrastruktury a výstavba nových vodních děl. Program byl vyhlášen 1. března a skončil v polovině dubna 2017. Projekty jsou průběžně schvalovány na základě žadatelem doložených vysoutěžených rozpočtů.

Název příjemce

Název projektu

Dotace v max. výši Kč/podíl dotace z celkových způsobilých výdajů %

Obec Bedřichov