Krajské dožínky se uskuteční již v sobotu 3. září

02. 09. 2022

Tradiční akce k poděkování Zemi za úrodu, představení regionálních výrobků a zemědělské techniky – to všechno nabídnou Krajské dožínky Libereckého kraje. Uskuteční se v sobotu 3. září ve Frýdlantu, a to již potřetí v historii. Kromě tržnice s produkty a výrobky od regionálních výrobců se návštěvníci mohou těšit na ukázky pečení chleba, výroby sýra či stříhání ovcí. Ve frýdlantském parku bude vystavena zemědělská technika a lidé si budu moci prohlédnout tradiční i méně tradiční hospodářská zvířata.

„Pokud se v sobotu do Frýdlantu vydáte autem, pak všechny motoristy upozorňuji, že bude možné parkovat na vyznačených parkovacích plochách, a to v ulicích Raisova, Tovární a Jizerská,“ uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství. „Pro nadšence a milovníky železnic je připraven historický vlak, který vyjede v 8:45 z Liberce do Frýdlantu. Během dne bude také pendlovat mezi Frýdlantem a Jindřichovicemi pod Smrkem.“

„Chystaná tržnice čítá okolo 40 stánků s produkty a výrobky od regionálních výrobců. Zároveň jsme rádi, že se podařilo sestavit pestrý kulturní program. Již ve 13.00 hodin zahraje kapela Čechomor a od 15.00 hodin se vždy po hodině na podiu na náměstí T. G. Masaryka ještě vystřídají další hvězdy jako Seven, Zrní a Big´O´Band. V parku se bude hrát divadlo v podání žáků frýdlantského gymnázia, tradice tam představí folklórní skupiny Horačky a Jizerka a na závěr zahraje kapela Imaginárium. Od 10.00 do 15.00 hodin bude navíc v parku probíhat dřevorubecká soutěž v Timbersportu,“ doplnil starosta Frýdlantu Jiří Stodůlka. Program bud probíhat i v kostele Nalezení sv. kříže, kde se kromě děkovné bohoslužby budou moc zájemci zaposlouchat do hezkých tónů při koncertu žáků ZUŠ Frýdlant.

K pořadatelům akce kromě Libereckého kraje a města Frýdlant patří i Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. „Nejen výstavu v parku, ale i veškerou vázanou výzdobu s péčí připravovali naši vyučující společně s žáky. Žáky jsme zapojili i do příprav
a organizace celé akce. Jejich pomoci si vážíme,“
uzavřel ředitel školy Miroslav Kudrna.

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz