Krajský den včely se koná v sobotu v Oldřichově v Hájích

21. 05. 2013

Cílem letošního ročníku tradiční akce nazvané Krajský den včely, který se koná v sobotu 25. května od  9. 30 do 15 hodin v Ekocentru Oldřichov v Hájích bude představit nejen včely žijící v úlech, ale i spoustu dalších opylovačů rostlin, o jejichž existenci často ani nevíme.

Nenápadné samotářské včely, čmeláci, vosy, motýli, brouci a spousta další drobné havěti pro nás vykonává důležitou službu. Každý se bude moci seznámit s tím, jak jim za to můžeme, často velmi jednoduše, pomáhat.

„Akce je zaměřena na seznámení se se světem včel a prací včelaře. Názornou a zábavnou formou budou moci návštěvníci pronikat do přírodních zákonitostí, které s sebou včelařství přináší,“ zve náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný.

„Den včely bude připraven pro včelaře, ale i pro rodiny s dětmi, které chtějí strávit příjemný den a poznat mnoho zajímavého ze života opylovačů rostlin i z práce včelaře. Již devátý ročník akce k prezentaci včelařství bude sloužit zároveň jako pocta a podpora lidem, kteří se tomuto krásnému, ale náročnému oboru věnují,“ doplnil ředitel hostitelské organizace Radek Hromádka.

Akce se uskuteční v rámci projektu „Fascinující svět včel a hmyzu - ekologická výchova, osvěta, praktická opatření.“ Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj z Operačního programu Cíl III - Podpora přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko. Je také podpořen Německou spolkovou nadací pro životní prostředí (Deutsche Bundesstiftung Umwelt).

Více najdete na www.strevlik.cz .