Liberecký kraj poskytne účelovou dotaci obcím, které zvítězily v soutěži Vesnice roku 2018

05. 12. 2018

Rada kraje na své včerejší schůzi odsouhlasila poskytnutí účelové dotace vítězným obcím v soutěži Vesnice roku 2018. Obec Tatobity, která se pyšní titulem Vesnice roku 2018, obdrží od kraje půl milionu korun. Janův Důl za „Ocenění za rozvoj venkova“ získá 200.000 korun, „Skokan roku“ Jeřmanice též 200.000 korun a Zlatá Olešnice za „Zvláštní ocenění komise“ 100.000 korun. Obce využijí finanční prostředky na své projekty.

V červnu letošního roku navštívila hodnotitelská komise soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova 14 obcí Libereckého kraje, které se přihlásily do 24. ročníku této prestižní soutěže. Pravidla soutěže upravují i udělení cen v krajském kole. Jsem nesmírně rád, že vítězné obce využijí peníze na další rozvoj, uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hodnotitelská komise navázala na předešlé ročníky soutěže a udělila tři ocenění Libereckého kraje: obci Janův Důl „Ocenění za rozvoj venkova“, obci Jeřmanice ocenění „Skokan roku“ a obci Zlatá Olešnice „Zvláštní ocenění komise“. Slavnostní vyhlášení soutěže proběhlo za účasti představitelů Libereckého kraje ve středu 15. srpna 2018 v Tatobitech, vítězné obci krajského kola soutěže.

Finanční prostředky budou obce čerpat na základě smlouvy o poskytnutí účelové dotace z rozpočtu Libereckého kraje na projekty:

a) „Oprava střechy Kulturního domu“ v obci Tatobity (500.000 korun)

b) „Pořízení komunálního traktoru“ v obci Janův Důl (200.000 korun)

c) „Revitalizace centra obce“ v obci Jeřmanice (200.000 korun)

d) „Pořízení dobového itineráře do světnice rodinného domu Antala Staška“ v obci Zlatá Olešnice (100.000 korun)

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz