Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nejlepší výrobky roku Libereckého kraje budou vyhlášeny na Krajských dožínkách v areálu Vesec v sobotu 28. srpna

26. 08. 2021

Ve sportovním areálu Vesec začnou již tuto sobotu v 10:00 Dožínkové slavnosti Libereckého kraje, které se konají pod záštitou Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje, Václava Židka, člena rady kraje pověřeného řízením resortu životního prostředí, a Jaroslava Zámečníka, primátora statutárního města Liberec.

Dopoledne bude k poslechu hrát Dechová hudba Táboranka a na tržnici budete moci zakoupit kvalitní regionální produkty včetně vítězných lahůdek, které letos uspěli v soutěžích Výrobek roku Libereckého kraje a Regionální potravina Libereckého kraje. Připravena bude ochutnávka oceněných výrobků.

Hlavní program začne v poledne Díkůvzdáním za úrodu a tradičním dožínkovým průvodem, na který v 13:00 naváže předání dožínkových věnců a vyhlášení vítězů Výrobku roku Libereckého kraje 2021.

Odpoledne vystoupí folklórní soubor Furiant a Adam Malík se skupinou Barock. Děti mohou vyzkoušet řemeslné dílničky a soutěž Mlsná taška. A nejen pro děti bude připravena výstava zvířat a výstava zemědělské techniky.

Na dožínkách se také představí turistická nabídka ze všech pěti regionů: od Krkonoš, přes Jizerské a Lužické hory až po Máchův kraj a Český ráj. Zároveň se zde bude prezentovat nová platforma LK SOBĚ, která na přehledné mapě sdružuje certifikované výrobce z Libereckého kraje.

Abychom předcházeli odpadu, budou na akci použity vratné nápojové kelímky (záloha činí 50 Kč).

Pro návštěvníky bude po celou dobu zajištěna doprava mezi areálem VESEC a zastávkou MHD „ U střediska“ kyvadlová autobusová doprava.

Od 16:00 bude k tanci i poslechu hrát kapela Big’O’Band a pak ji vystřídá The Beatles Revival Band. Program bude končit v 19:00.  

Vážení zemědělci a vážení příznivci regionální produkce, nenechte se odradit počasím, těšíme se na viděnou!

 

nemáme peníze, tedy za co sekat

Zadejtevcbcvb text

ghjhgjghjh

Zadejte text