Nová prodejna regionálních potravin se otevírá ve Splzově u Líšného

07. 10. 2013

Na hlavním tahu silnice Turnov - Harrachov  mezi obcemi Líšný a Železný Brod se dne 9. října ve Splzově, v budově bývalé hasičské zbrojnice slavnostně otevře nová prodejna regionálních potravin.

Oficiální zahájení  prodeje  se uskuteční 14. října ve 13 hodin za účastni náměstka hejtmana LK Josefa Jadrného a dalších hostí.

„V prodejně zákazníci najdou mléčné výrobky, pečivo, uzeniny, cukrovinky, mošty, pivo a další potraviny, ale pouze od regionálních výrobců,“ ujistil Tomáš Pelikán, který podniká na své farmě v nedalekém Huntířově a obchůdek si pro sebe a své kolegy pronajal.

S podnikáním manželé Pelikánovi začali v roce 1993, kdy si vzali do pronájmu kravín v Huntířově. Postupem let začali podomácku zkoušet výrobu sýrů, od roku 2006 u farmy funguje menší mlékárna, vyhovující všem přísným hygienickým normám. Vyrábí se zde čerstvý bílý sýr balkánského typu, pařené sýrové tkaničky, polotvrdá cihla, tvaroh, smetana a další mléčné výrobky včetně pasterovaného mléka, kefíru a syrovátky. Ochucené sýry jsou k dostání s příchutí chilly, s česnekem či  pepřem.

Přímo na farmě v Huntířově je dvakrát týdně otevřen obchůdek, a sice v úterý a v pátek od 16 do 17.30 hodin.