Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

15. 01. 2020

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s.  Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.   

Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici.

„Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují,“ prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

„Liberecký kraj je významným partnerem Potravinové banky v Liberci už od jejího založení v roce 2013 a pravidelně přispívá na její provoz,“ dodal hejtman Martin Půta.

První rok činil příspěvek 8 tisíc korun měsíčně na úhradu energií, během dalších roků se ustálil na 120 tisících korun, v letech 2017 a 2018 se vyšplhal na 220 tisíc korun, v roce loňském činil 300 tisíc.

Od roku 2018 došlo k výraznému nárůstu obchodů, od kterých Potravinová banka Libereckého kraje odebírá potraviny. V roce 2018 jich přerozdělila 110 tun.   

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307

nemáme peníze, tedy za co sekat

Zadejtevcbcvb text

ghjhgjghjh

Zadejte text