V Kruhu budou ve středu 16. srpna slavit

Bc. Žitná (Dědková) Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

• 11. 08. 2017 13:25

Vítězem krajského kola soutěže Vesnice roku 2017 v Libereckém kraji se stala obec Kruh na Semilsku. Právě tady, na domácí půdě vítěze, budou ve středu 16. srpna od 14:00 hodin předávána ocenění nejen zástupcům Kruhu, ale i ostatním vítězům dílčích soutěží. Ceny předají hejtman Libereckého kraje Martin Půta, radní Jiří Löffelmann, jehož resort rozvoje společně s dalšími subjekty soutěž v Libereckém kraji pořádá, radní Radka Loučková Kotasová a další členové vedení kraje. Slavnostní program se odehraje v areálu Tuláčkova statku v Kruhu.

Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku Libereckého kraje 2017 se přihlásilo 16 soutěžících. Devítičlenná komise hodnotitelů navštívila během června všechny přihlášené vesnice. Kruh, který si vedl nejlépe, za vítězství v krajském kole obdrží vedle zlaté stuhy a postupu do republikového finále také finanční ocenění ve výši 1.000.000 Kč. Celostátní komise sem zavítá 3. září.

Nový nositel titulu Vesnice roku 2017 bude vyhlášen 16. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.

Vyhodnocení 23. kola soutěže Vesnice roku 2017 v Libereckém kraji:

Modrá stuha – za společenský život - Tatobity  (okres Semily)

Bílá stuha – za činnost mládeže - Bozkov (okres Semily)

Zelená stuha – za péči o zeleň a životní prostředí - Vyskeř (okres Semily)

Oranžová stuha – za spolupráci obce a zemědělského subjektu - Brniště (okres Česká Lípa)

Skokan roku -  Kunratice (okres Liberec)

Ocenění za rozvoj venkova - Všelibice (okres Liberec)

Cena naděje pro živý venkov - ocenění za nadmístní spolkový život a občanskou společnost - Polevsko (okres Česká Lípa)

Diplom za moderní knihovnické a informační služby Heřmanice (okres Liberec)

Diplom za vzorné vedení obecní kroniky Zlatá Olešnice (okres Jablonec nad Nisou)

Zlatá cihla v Programu obnovy venkova za příkladné stavby na venkově, realizované v duchu Programu obnovy venkova:

Kategorie A  Zahrádky (okres Česká Lípa)