V Libereckém kraji odstartovala soutěž o značku Regionální potravina 2020

15. 06. 2020

Jste producenty potravin a jste přesvědčeni, že vaše výrobky patří mezi nejlepší v kraji? Přihlaste se do soutěže o prestižní značku Regionální potravina Libereckého kraje. Přesvědčte veřejnost o kvalitě svých výrobků a podpořte tím ostatní regionální zemědělce a producenty potravin. Příjem přihlášek končí 23. června 2020. Za účast v soutěži se neplatí žádný poplatek.

Ministerstvo zemědělství již jedenáctým rokem zastřešuje projekt Regionální potravina, který seznamuje spotřebitele s regionálními potravinami z jednotlivých krajů České republiky a podporuje lokální výrobce. Součástí této kampaně je značka „Regionální potravina“, která se koná již po jedenácté i v Libereckém kraji.

Udělování značky „Regionální potravina“ je určeno pro potravinářské nebo zemědělské výrobky od malých a středních potravinářských podniků, tedy firem s počtem maximálně 250 zaměstnanců. Do soutěže se může přihlásit fyzická osoba oprávněná k podnikání nebo právnická osoba, která je provozovatelem potravinářského podniku  na území Libereckého kraje. Zemědělský nebo potravinářský výrobek, který je přihlašován do soutěže o udělení značky „Regionální potravina“, musí být vyroben v Libereckém kraji a obsahovat minimálně 70% podíl surovin z Libereckého kraje, nebo případně, je-li to z objektivních důvodů nutné, z ČR, s odůvodněním, proč nepochází surovina z Libereckého kraje. Hlavní surovina musí být ze 100 % tuzemského původu.

Veškeré dokumenty a informace pro přihlášení do soutěže jsou k dispozici na stránkách www.regionalnipotravina.cz nebo www.apic.cz

TZ: Regionální agrární rada Libereckého kraje

Mgr. Filip Trdla