V Programu vodohospodářských akcí letos rozdělí kraj přes 8 milionů korun

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

• 08. 09. 2021 10:05

Krajští radní na včerejším jednání schválili poskytnutí finančních dotací z Programu vodohospodářských akcí 2021 v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje. Uspokojeno bude sedm žadatelů z osmi, kteří si rozdělí celkovou částku ve výši 8.136.904 korun.

„Účelové investiční dotace z rozpočtu Libereckého kraje žadatelé využijí zejména na výstavbu vodovodů, kanalizací, ale třeba i na vybudování nového vodního zdroje. Podmínky pro udělení dotací splnili všichni zájemci s výjimkou jednoho, který nedodal potřebné dokumenty,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Dotace z Programu vodohospodářských akcí pro rok 2021 jsou určeny na Obnovu a modernizaci stávající vodohospodářské infrastruktury (VHI) a výstavbu nových vodních děl (čističek odpadních vod, kanalizací, vodovodů a náhradních zdrojů pitné vody) ve vlastnictví, resp. do vlastnictví příjemce v souladu s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací Libereckého kraje.

Žadatelům je poskytována dotace až do výše 70 % z celkových způsobilých výdajů akce, avšak maximálně ve výši 1.800.000 korun.

Seznam podpořených projektů:

Název příjemce

Název projektu

Dotace v max. výši (Kč) / podíl dotace z celkových způsobilých výdajů (%)

Obec Háje nad Jizerou

Háje nad Jizerou - Rybnice, výstavba nového vodního zdroje

352.690,68 / 60,37 %

VHS Turnov (Benecko)

Benecko, Mrklov - výstavba vodovodních řadů

1.554.480 / 58,45 %

VHS Turnov (Benešov u Semil)

Benešov u Semil – obnova vodovodních řadů v obecních komunikacích – I. etapa