Výsledky soutěže měst a obcí „Zlatá popelnice“ se dozvíme už v pátek

21. 06. 2016

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže měst a obcí Libereckého kraje v třídění komunálního odpadu „Zlatá popelnice“ 2015 se uskuteční v pátek 24. června od 10:00 hodin na Ještědu. Vítězům předá ocenění náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Josef Jadrný, který nad již 11. ročníkem převzal záštitu. Soutěž vyhlašují ve spolupráci Liberecký kraj a AOS EKO-KOM.

Na základě podkladů a informací zaslaných z jednotlivých měst a obcí v Libereckém kraji je již vyhodnoceno pořadí dvaceti nejúspěšnějších finalistů. Tradičně budou výsledky zveřejněny až v průběhu pátečního ceremoniálu. V abecedním řazení se jedná se o následující města a obce:

Kategorie MĚSTA
Cvikov, Harrachov, Jablonec nad Jizerou, Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Nový Bor, Ralsko, Rokytnice nad Jizerou, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Turnov.

Kategorie OBCE
Albrechtice v Jizerských horách, Bedřichov, Bozkov, Horní Police, Josefův Důl, Karlovice, Kořenov, Mařenice, Paseky nad Jizerou, Troskovice.

Program:
9.30    Sraz u spodní stanice lanovky
10.00   Slavnostní zahájení
10.15   Ocenění všech finalistů, vyhlášení „Skokana roku“
10.45   Vyhlášení vítězů v kategoriích obce a města, předání cen
11.15   Vyhlášení dalšího ročníku soutěže Zlatá popelnice 2016
11.30   Neformální část

V rámci předání ocenění „Zlatá popelnice“ 2015 budou vyhlášeni rovněž vítězové soutěže ve zpětném odběru elektrozařízení vyhlášené společností ELEKTROWIN, a.s. a vítězové soutěže ve sběru drobného elektra vyhlášené společností Asekol a.s.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz