Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Workshop na kraji ukáže, jak budovat přírodní plochy na školách i v obcích

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 10. 03. 2022 11:51
  • Životní prostředí

Sdílet článek

Přírodní plochy ve městech v obcích, mateřských školách či základních školách – jak založit, pečovat a využívat. Pod tímto názvem se na počátku dubna koná druhá akce v rámci česko-polského projektu Kooperační síť Kvetoucí louky, která se zaměřuje na podporu biodiverzity v mateřských, základních školách nebo v obcích.

Workshop se uskuteční 5. dubna od 12 do 16 hodin v konferenčním sále číslo 326 Krajského úřadu Libereckého kraje v ulici U Jezu 642/2a. Účastníci se například dozvědí, jak založit kvetoucí trávník nebo záhon a jaké druhy rostlin a hmyzu se na takových plochách mohou vyskytovat.

„Právě to má z hlediska biodiverzity velký smysl i na malých prostorech, každá kvetoucí rostlina totiž  poskytuje potravu nejen včelám, ale i dalším druhům hmyzu, z tohoto pohledu je užitečné řešit každou travnatou plochu, kterou můžeme proměnit ve vhodnou kvetoucí plochu“ zdůraznil Václav Židek, krajský radní pro resort zemědělství a životního prostředí, pod jehož záštitou se workshop koná.

Dále workshop nabídne  informace o tom, jak mohou vypadat přírodní zahrady, jak je vytvořit a jakým způsobem ji využívat pro ekologickou výchovu po celý rok. K vidění budou také ukázky konkrétních přírodních zahrad; inspirovat se lze i na webu http://prirodnizahrada.eu/ukazkova-zahrady-podle-typu/.

Přesný program akce se nalézá na odkazu  http://kvetoucilouky.cz/2022/03/09/948/. Přihlásit se je možno na e-mailové adrese r.cermanova@gmail.com nebo prostřednictvím telefonního čísla 777 216 852. Akce je zdarma, občerstvení a simultánní překlad pořadatelé zajistí.

Česko-polský projekt je realizován Společností pro kulturní krajinu, z. s. ve spolupráci s městy Hrádek nad Nisou a Boleslawiec. Podpořila jej Evropská unie v rámci Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Polskem 2014–2020.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky