Výrobek roku 2013 má své vítěze

Ing. Rychtaříková Lenka

vedoucí oddělení dotací a samosprávných činností

• 10. 09. 2013 09:48

Vyhlašování výsledků soutěže o titul Výrobek Libereckého kraje z odvětví potravinářství a zemědělství probíhá již tradičně v rámci Krajských dožínkových slavností, jejichž 11. ročník se letos konal 7. září 2013 v Brništi. S nejvyšším bodovým ohodnocením 953 bodů se celkovým vítězem jubilejního 10. ročníku soutěže stal výrobek Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení od JIZERSKÝCH PEKÁREN spol. s r.o.

V letošním ročníku soutěže se nejvíce výrobků přihlásilo do kategorie „Maso a masné výrobky“, kde se mezi sebou utkalo 14 výrobků, a „Biopotraviny“ s 8 přihlášenými výrobky. Bohužel kategorie „Mléko a mléčné výrobky“ zůstala neobsazena, protože po ukončení činnosti Mlékárny Příšovice (PLASTCOM a.s.) v Libereckém kraji není žádný velký zpracovatel mléka. Drobní zpracovatelé mléka se svými výrobky soutěží v kategorii „Soukromé farmy“.

Výsledky 10. ročníku soutěže Nejlepší výrobek Libereckého kraje roku 2013 z odvětví potravinářství – zemědělství:

• Liberecký kraj udělil ocenění Nejlepší výrobek Libereckého kraje roku 2013 z odvětví potravinářství – zemědělství za nejvyšší bodové ohodnocení 953 bodů celkovému vítězi
    10. ročníku soutěže

výrobku Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g
výrobce JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

• Liberecký kraj dále udělil ocenění Výrobek Libereckého kraje roku 2013 z odvětví potravinářství – zemědělství v kategoriích:

• v kategorii „Maso a masné výrobky“
    výrobku Bělská ořechovka
    výrobce Podkrkonošská uzenina s.r.o.
  • v kategorii „Zmrzliny a smetanové krémy“
    výrobku Smetanové krémy
    výrobce Heinrich Valentin Schwarzkopf

v kategorii „Pekařské výrobky“
    výrobku Horský chléb, 600 g
    výrobce Jaroslav Schneider a spol. – PEKÁRNA TANVALD

v kategorii „Cukrářské výrobky“
    výrobku Kávový banánek se šlehačkou, 60 g
    výrobce JIZERSKÉ PEKÁRNY spol. s r.o.

v kategorii „Sladidla, cukrovinky, čokoláda“
    výrobku KARAMEL – POLEVA, 400 g
    výrobce Radka Mayerová, Grika

v kategorii „Nealkoholické nápoje“
    výrobku Brusinka – ovocný nápoj
    výrobce MOŠTOVNA LAŽANY, výroba nápojů, spol. s r.o.

v kategorii „Ovocná vína a medovina“
    výrobku Kitl medovina
    výrobce KITL s.r.o.

v kategorii „Pivo“
    výrobku Rohozec X, tmavá desítka
    výrobce PIVOVAR ROHOZEC, a.s.

v kategorii „Potraviny pro zvláštní výživu“
    výrobku Loupáky v pečícím sáčku bezlepkové k dopečení, 240 g

v kategorii „Biopotraviny“
    výrobku BIO ovčí mléko pasterované