Odbor životního prostředí a zemědělství

Přírodní památka Česká Lípa – mokřad v nivě Šporky

Rok vyhlášení: 2013                       Rozloha: 25,42 ha                       Nadm. výška: 258 - 273 m n. m.

Okres: Česká Lípa                                  Obec: Česká Lípa                  Katastrální území: Česká Lípa, Dolní Libchava, Lada

Spravuje: Krajský úřad Libereckého kraje

Předmět ochrany:
Mělký mokřad a navazující vlhké louky a druhy na tato stanoviště vázané, především populace kuňky obecné, modráska bahenního a modráska očkovaného.

Zřízením přírodní památky je splněn závazek vůči Evropské unii zajistit ochranu této evropsky významné lokality.

Vyhlašovací předpis:
Nařízení Libereckého kraje č. 3/2012 v rámci implementace NATURA 2000 (PDF 0,00 MB)

Plán péče:
schválen na období 2011-2020

Ochranné pásmo: upraveno ve zřizovacím předpisu

Další informace:

PP Česká Lípa - mokřad v nivě Šporky