Odbor životního prostředí a zemědělství

Přírodní památka Meandry Ploučnice u Mimoně

Rok vyhlášení: 2014                        Rozloha: 49,3 ha                       Nadm. výška: 267 - 272 m n. m.

Okres: Česká Lípa                                  Obec: Mimoň                  Katastrální území: Boreček, Hradčany nad Ploučnicí, Minoň

Spravuje: Krajský úřad Libereckého kraje

Předmět ochrany:
Meandrující neregulovaný tok Ploučnice s navazujícím komplexem mokřadů a populace vzácných druhů organismů na tato přírodní stanoviště vázané, zejména populace vážky klínatky rohaté, motýlů modráska očkovaného a ohniváčka černočárého, dále lososa obecného a vydry říční.

Zřízením přírodní památky je splněn závazek vůči Evropské unii zajistit ochranu této evropsky významné lokality.

Vyhlašovací předpis:
Nařízení Libereckého kraje č. 3/2014 v rámci implementace NATURA 2000

Plán péče:
schválen na období 2014-2023

Ochranné pásmo: upraveno ve zřizovacím předpisu

Další informace:

• Záznam v databázi ÚSOP