Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Krajští radní schválili prodloužení lhůty na podání žádostí v kotlíkových dotacích

11. 11. 2020

Prodloužení lhůty pro podání žádostí v programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji III schválila na svém zasedání Rada Libereckého kraje; záměr musí ještě posvětit zastupitelstvo. Původně byla uzávěrka pro žádosti 30. listopadu tohoto roku, navrhované prodloužení lhůty je do 28. února 2021.

„Program byl vyčerpán už loni na podzim, šlo o částku 139.080.179 korun. Díky jednání s ministerstvem životního prostředí se ale Libereckému kraji podařilo zajistit další peníze. Ty však již nepocházejí z evropských, ale z národních zdrojů,“ uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Dodatečná částka pro výměnu zastaralých neekologických kotlů za ekologické zdroje tepla činila 55.483.106 korun. Do současné doby se z ní dočkalo podpory v celkové výši 28.069.853 korun 243 uchazečů, přičemž v zásobníku projektů je aktuálně připraveno dalších 122 žádostí v celkové výši 13.670.156 korun,“ doplnil radní Ulvr.

Na podzim ale došlo k poklesu zájmu. Během října se ozvalo zhruba 50 zájemců o nový kotel nebo tepelné čerpadlo. Důvodem může být také aktuální situace v zemi, v níž je vyhlášen nouzový stav,“ dodal Ulvr. Za předpokladu, že za listopad bude přijat stejný počet žádostí jako v měsíci uplynulém, by se celková částka nevyčerpala. „Proto navrhujeme prodloužení termínu příjmu žádostí do konce února příštího roku,“ řekl Ulvr.

Žadatelé mohou získat peníze na výměnu starých kotlů 1. či 2. emisní třídy, a to za kotle na biomasu, plynové kondenzační kotle a tepelná čerpadla. Více informací na krajských webových stránkách https://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace.

 

 

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

nemáme peníze, tedy za co sekat

Zadejtevcbcvb text

ghjhgjghjh

Zadejte text